Імунітет людини — це система організму, яка протистоїть проникненню в нього вірусів, бактерій, грибів, що знижують їхній згубний вплив. В результаті ослабленої імунної системи її реакція уповільнюється, і віруси, що просочуються в організм людини, провокують виникнення хвороби. Знаючи, що таке імунітет, чому він послаблюється і як його зміцнити, можна підвищити опірність організму до вірусів, знизити ризик розвитку ускладнень та продовжити життя.
Причинами зниження природного імунітету дорослої людини найчастіше є:
Якщо зміна сезонів та пов’язані з ними коливання температур не підвладні впливу людини, він може впливати на інші фактори, відкоригувавши свій спосіб життя.
Запитуючи, як зміцнити імунітет дорослій людині, спочатку варто відмовитися від вживання алкоголю. Етанол уповільнює вироблення елементів, що сприяють клітинному відновленню — лімфоцитів та тромбоцитів. Токсини, що містяться в алкоголі, негативно впливають на обмінні процеси, їхній шкідливий вплив поширюється на всі органи та тканини людини.
Негативним чинником імунітету є куріння. Тютюновий дим порушує природний захист легень від респіраторних інфекцій.
Для підвищення імунітету без застосування спеціальних медичних препаратів потрібно:
У питанні зміцнення імунітету важливу роль відіграє перегляд раціону, зокрема, необхідно:
Збільшення простудних захворювань говорить про зниження рівня опірності організму. В окремих випадках треба задуматися про прийом таблеток для імунітету — імуномодуляторів. Дуже важливо, щоб вони мали рослинне походження, а вплив на організм був м’яким.
Будь-які лікарські препарати має призначати лікар. Самостійний вибір виду препарату та його дозування не принесе користі організму для чоловіків та жінок, а може лише нашкодити.
Дитина народжується із набором захисних мікроелементів, які передаються їй від матері під час внутрішньоутробного розвитку. Однак імунна система малюка не сформована, і важливим фактором підтримки його здоров’я є грудне вигодовування. З молоком матері малюк отримує антитіла та імуноглобуліни для боротьби з бактеріями та вірусами. У міру його зростання та дорослішання, батькам важливо знати, як підняти імунітет дитині, не вдаючись до медикаментів.
Важливо врахувати, що:
Вітаміни для імунітету дітям має призначати педіатр, що складаються з повністю натуральних складових. У період сезонних захворювань через нездатність дитячого організму повноцінно чинити опір вірусам, лікарі підбирають спеціальні препарати для імунітету дітям. Вони мають противірусну, імунозміцнювальну, протизапальну, протимікробну дію, служать гарною профілактикою грипу та ГРВІ.
Такі препарати можуть бути призначені дітям із 2-річного віку, для найменших пацієнтів зручною буде форма в краплях. У складі таких засобів — компоненти рослинного походження: корінь алтею, трава хвоща та кульбаби, кора дубу, листя волоського горіха.
Засоби з натуральним складом допоможуть підняти імунітет дитині та активізувати природні сили організму, захистити від інфекцій — боротьба та захист від збудників хвороби відбуватиметься ефективніше.
Інформацію з цієї статті не можна використовувати для самодіагностики та самолікування. Для встановлення правильного діагнозу та призначення лікування слід завжди звертатися до лікаря.
Імунітет людини, ослаблений перенесеною хворобою, неспроможна повною мірою виконувати свої функції. У цей період він потребує додаткового підживлення, зміцнення.
Насамперед під час відновлення імунної системи пацієнтам рекомендується дотримуватися гігієни: у громадських місцях надягати тканинну маску або спеціальну марлеву пов’язку, виконувати дезінфекцію рук або мити їх з антибактеріальним милом. Усе це допоможе убезпечити ослаблений хворобою організм від повторного зараження чи ускладнень.
Після одужання дуже корисно коригувати свій спосіб життя, внести поправки до раціону:
Як відновити імунітет після хвороби? Цьому допоможе дотримання постільного режиму у перші дні після одужання. Звичний час для сну має збільшитися щонайменше на 1 годину. Так людина повноцінно відпочиватиме й організм швидше відновиться. Важливо уникати переохолодження: на даному етапі зростає ризик ускладнень.
Підтримати імунну систему після хвороби допоможуть спеціальні фітопрепарати для підвищення імунітету. Вони мають комплексну, антиоксидантну дію, м’яку основу і високу ефективність, що робить їх надійним заходом профілактики простудних захворювань.
Перенесений Ковід-19 не лише заважає нормальній життєдіяльності органів людини, а й критично послаблює його імунну систему. Ось що відбувається під час Ковіду з організмом пацієнта: вільні радикали, які активно вивільняються, пошкоджують клітини організму, що призводить до їхньої загибелі.
Після коронавірусу в пацієнтів ще тривалий час спостерігається почуття постійної втоми, м’язова ломота, задишка. Щоб зміцнити імунітет під час Ковіду важливо діяти комплексно, допомагати імунній системі дотримуючись здорового способу життя, збалансованого раціону, контролювати рівень насичення крові киснем.
Під час хвороби та впродовж реабілітаційного періоду, крім вживання вітамінів під час Ковіду, важливо:
Важливо! Перед тим, як підняти імунітет під час ковіду самостійно, зверніться за консультацією до лікаря. Усі процедури та препарати рослинного походження призначаються фахівцем після огляду та оцінки стану пацієнта.
Запитуючи, як підвищити імунітет без ліків, треба розуміти, що домашні способи ефективні тільки під час регулярного застосування та ведення правильного способу життя. Потрібно харчуватися збалансовано, раціон має бути багатий на білки, вітаміни й корисні мікроелементи. Також важливо приймати вітамінні комплекси та виконувати помірні фізичні вправи. Усе це ефективні способи, щоб підняти імунітет у домашніх умовах. Гарний ефект можна отримати від загартовування, за його допомогою організм легше боротиметься з вірусами.
Зміцнення імунітету в домашніх умовах передбачає прийом препаратів на основі екстрактів рослин, що мають повністю натуральний склад.
Лікар може прописати імуномодулюючий антибактеріальний препарат Імупрет®. Він використовується з метою профілактики застуди та вірусів або для лікування основного захворювання. Препарат випускається у формі таблеток та крапель та може призначатися дітям із 2-х років.
Важливу роль відіграє введення в раціон продуктів для імунітету, що мають потужні цілющі властивості, які містять мікроелементи та вітаміни. До них відносяться:
Взимку та в період міжсезоння можна готувати вітамінні компоти, чаї з м’яти та меліси. Корисні напої із женьшеню та ехінацеї, які посилюють резистентність організму, його здатність чинити опір вірусам, полегшують перебіг хвороби. Для приготування смачних, корисних відварів та чаю використовують імбир, мед, лимон та ромашку: ці натуральні засоби ефективно підвищують імунітет і мають протизапальний ефект.
За допомогою домашніх засобів можна ефективно підтримати організм, але важливо робити це регулярно.